Aktualność "Ostatnie dni na odpis VAT od aut z kratką"
Firmy leasingowe przypominają, że aby skorzystać z zawieszonego od nowego roku pełnego odpisu VAT od aut z kratką, przedsiębiorcy muszą zarejestrować w urzędach skarbowych do 31 stycznia umowy leasingu.

Wielu klientów, którzy zawarli umowę leasingu jeszcze w ubiegłym roku, nie jest świadomych, że to nie wystarczy by skorzystać z ulgi podatkowej. Rejestracji w urzędzie można dokonać listownie, nadając na adres urzędu listem poleconym przesyłkę z umową. Jednak najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest osobista wizyta leasingobiorcy. W tym przypadku będą potrzebne oryginał umowy leasingu wraz z ewentualnymi dokumentami uzupełniającymi i ich kopie. Pojawiają się jednak wątpliwości w związku z opłatą skarbową: niektóre urzędy mogą jej wymagać a inne nie.

Leasingobiorca powinien pamiętać jeszcze o jednym: w zawartej z firmą umowie nie mogą być dokonywane żadne zmiany, a w szczególności te, które dotyczą wartości pojazdu i wpływają na wysokość VAT do odliczenia. Auta z kratką nie odeszły na zawsze. Decyzja Rady Unii Europejskiej zezwalająca Polsce na zawieszenie odpisu VAT od aut z kratką jest czasowa. Przepisy częściowe przestaną obowiązywać po 31 grudnia 2012r.


Źródło: GP

DATA PUBLIKACJI: 2011-01-27 » Posostałe aktualności
podatki
fax (61) 850 13 61
tel. (61) 852 85 06
Kancelaria Doradcy Podatkowego NI&KU :: Poznań: : VAT :: PIT :: CIT :: Podatki :: ZUS-y :: Kadry :: Płace :: Obsługa Księgowa :: Doradztwo :: Porady
Powered by mAdmin & mDoradca
Projekt i wykonanie BerMar multimedia